Всесвітня Організація Охорони здоров’я. Статистика захворюваності раку шийки матки

Всесвітня Організація Охорони здоров’я. Статистика захворюваності раку шийки матки

Рак шийки матки займає сьоме місце в числі найбільш поширених видів онкологічних захворювань серед жінок Європейського регіону ВІЗ, доля якого в структурі загальної онкологічної захворюваності складає близько 3,8%.

Він досить рідко зустрічається в країнах з високим рівнем доходів, де давно діють програми скринінгу. Причиною практично усіх випадків раку шийки матки є генітальна інфекція, викликана онкогенними штамами вірусу папіломи людини (ВПЛ). Глибокі відмінності в показниках захворюваності і смертності між групами населення з високим і низьким рівнем доходу в основному пояснюються різницею в поширеності інфекції ВПЛ, високі рівні якої пов’язані з низьким доступом і якістю послуг з профілактики і боротьби проти раку шийки матки.

Рак шийки матки, як і раніше, є важливою проблемою громадської охорони здоров’я в Європі. У 2008 р. він був діагностований приблизно у 61 000 жінок, і на нього доводилося 28 000 смертей.

В середньому по усьому Регіону з 1980-х років (коли з’явилися перші дані по смертності від цього захворювання) смертність від цього типу раку скорочувалася: з 6,35 смертей на 100 000 чоловік в 1980 р. до 4,47 смертей на 100 000 в 2009 р. Проте, показники смертності широко варіюють по країнах, при цьому особливо високий тягар цієї хвороби і зростання показників спостерігається в країнах Східної Європи.

Останні статті

Вагінальний гель з адсорбуючими та антиоксидантними властивостями призводить до зникнення ВПЛ-інфекції з високим ризиком і пов’язаних з онкомаркерами р16/Кі-67 патологічних цитологічних змін у шийці матки: апостеріорний аналіз підгруп, які брали участь у проспективному рандомізованому контрольованому дослідженні щодо ЦІН2 і позитивних за р16 ЦІН1
By: Виктория Ħ 16th, 2022
Нові підходи у терапії передракових станів шийки матки
By: Виктория Ħ צ 11th, 2022
DeflaGyn® Вагінальний гель Вперше -демонстрація ефективності неруйнівного місцевого лікування шийки матки у жінок, позитивних за p16/Ki-67 та hr-HPV.
By: Виктория צ Ӧ 4th, 2022
Ефективність і безпека використання абсорбувального та антиоксидантного гелю при цервікальній інтраепітеліальній неоплазії 1-го і 2-го типів, ВПЛ-інфекції з високим ризиком і за наявності маркерів p16/Ki-67: рандомізоване контрольоване дослідження
By: Виктория Ħ Ӧ 3rd, 2022