Чи небезпечна ерозія шийки матки для чоловіка

Регулярне статеве життя важливе для обох партнерів. Вона зміцнює стосунки в парі, позитивно впливаючи на фізичне і психічне здоров’я. Під час сексу у жінки відбувається виділення пролактіну. Цей гормон відповідає за вироблення стовбурових клітин, які омолоджують організм. Тому жінки, що займаються сексом 2 -3 рази в тиждень виглядають молодше за своїх одноліток.

Інтим стимулює роботу кори головного мозку,  попереджає онкологію. Окрім цього, в 2 рази знижує риски виникнення інсульту, на 40% – діабету.

Вимушені обмеження в сексі через проблеми із здоров’ям погано переносяться більшістю пар. Тому треба розібратися в питанні о можливості ведення статевого життя при ерозії шийки матки.

У кого буває ерозія шийки матки

Що таке ерозія шийки матки – більшість жінок знають не з чуток. Хтось знає на особистому досвіді, хтось – від знайомих і друзів. Але мало хто знає про те, наскільки підступна ця патологія. Оскільки в матці відсутні нервові закінчення, то спочатку жінка не відчуває ознак хвороби. Дефект епітелію, як правило, виявляють випадково, під час планового візиту до гінеколога. Або у тому випадку, якщо з’явилися хворобливі відчуття під час сексуального контакту.

Ушкодження епітелію шийки найчастіше виявляють у жінок, які ведуть активне сексуальне життя, з частою зміною партнерів. Ще одна категорія пацієнток –  це дівчата, які рано почали інтимне життя (до 17 років).

Ерозію можуть діагностувати у дівчини, яка не живе статевим життям. Причиною хвороби є гормональна перебудова організму – скачки гормону естрогену. Дівчинка може вже народитися з ерозією шийки матки. В цьому випадку ставиться діагноз ектопія (псевдоерозія). Ця форма патології не погрожує здоров’ю дівчини, оскільки не переростає в онкологію.

Чи небезпечна ерозія шийки матки при сексі

Питання про “заразність” дефекту шийки матки виникає із-за поширеності цієї патології. Ні, ерозія не заразна, оскільки не є інфекцією. Вона не передається від одного статевого партнера до іншого. Виділяють 3 типи дефектів :

– істинна;

– псевдоерозія;

– ектропіон.

Істинна ерозія розвивається  при ушкодженнях слизової оболонки матки (наприклад, при механічній травмі секс-игрушками, ковпачками, діафрагмою або пенісом, при спринцюванні кислотами). Рана гоїться самостійно і не вимагає лікування. Ясно, що така ерозія не заразна.

Ектропіон – це виворіт шийки матки назовні, внаслідок чого поверхня цервикального каналу опиняється в піхві. Ця вид ерозії виникає із-за механічної травми шийки матки при  пологах, аборті і так далі. Безумовно, ектропіон не заразний.

І нарешті, ектопія, яку часто називають псевдоерозією. По суті – це фізіологічна особливість тканин шийки матки у конкретної жінки. Дефект епітелію виникає із-за гормону (естрогену), який  в надлишку міститься в крові. Псевдоерозія вважається нормою для дівчат молодше 25 років, для вагітних і породіль впродовж 6 мес після пологів. Цей вид ерозії також не є заразним.

Тобто, робимо висновок: ерозія під час сексуального контакту від жінки до чоловіка не передається.

Особливості виникнення ерозії

Ерозія шийки матки сама по собі не небезпечна, проте при її наявності виникає ідеальне середовище для розмноження патогенних бактерій, які призводять до вторинних захворювань. Кандиди, хламідії, трихомонади легко проникають в яєчники і матку. Жінка може стати безплідною, якщо хронічне запалення не лікувати зовсім.

Одно з найнебезпечніших ускладнень – перетворення атипового епітелію на злоякісну пухлину, тобто в рак шийки матки. Такий результат можливий, якщо жінка не долікувала ерозію, або не проходила регулярні медогляди у гінеколога. При необхідності лікар зробить розширену кольпоскопію, після якої поставить точний діагноз. При виявленні ділянок ерозії з підозрою на дисплазію, проводять прицільну біопсію шийки матки з гістологічним аналізом отриманої тканини. Обстеження треба проходити 1 раз в у рік.

Порушення структури епітелію може бути ускладнене цервіцитом – запаленням вагінальної частини шийки матки на тлі статевої інфекції, яка є у жінки. В цьому випадку йдеться не про ерозію, а про запальний процес на поверхні шийки.  Враховуючи, що статеві інфекції передаються від одного партнера до іншого, ерозію у формі цервіцита можна віднести до “умовно заразних” форм захворювання. Проте, строго кажучи, причиною “зарази” буде статева інфекція, що провокує уретрит, кольпіт, цервіцит, а не сама ерозія.

Коли потрібні обмеження в сексі

Якщо ерозія як діагноз підтверджена, то бажано обмежити інтимне життя. Сексом займатися можна, проте не занадто активно і не часто.  Але якщо до і після інтимної близькості жінка відчуває біль, плюс є присутніми кров’яні виділення, то слід тимчасово припинити інтимну близькість і звернутися до лікаря. Швидше за все, гінеколог порекомендує статевий спокій.

Річ у тому, що під час статевого контакту відбувається механічна дія на шийку матки. Це є причиною дискомфорту у жінки. Біль і кров’яні виділення, як правило, викликають подив і стрес у жінки.

До лікаря треба звернутися терміново, якщо є ряд наступних симптомів :

-гнійні виділення з неприємним запахом;

-тривалі менструації/кровотечі;

-біль під час статевого акту, сечовипускання.

Особливу увагу слід звернути, якщо дискомфорт злокалізований в нижній частині живота.

Що ще слід врахувати при лікуванні ерозії?

Зниження сексуальної активності до і після лікування ерозії – не єдине обмеження. Щоб пошкоджений епітелій відновився якнайшвидше, бажано дотримуватися ряду рекомендацій. Після процедури заборонено:

-приймати гарячу ванну;

-користуватися тампонами;

-займатися спортом, важкими фізичними навантаженнями.

Особливу увагу треба приділяти особистій інтимній гігієні.  Дотримуватися рекомендацій лікаря. І вже через 1-3 менструальні цикли пошкоджені тканини репродуктивних органів повністю відновляться. Жінка зможе повернутися до повноцінного сексуального життя.

Секс після лікування ерозії

Лікування  ерозії шийки матки проходить у декілька етапів:

руйнування клітин циліндричного епітелію – їх відторгнення – відновлення плоского епітелію на поверхні шийки. З цією метою застосовуються методи діатермокоагуляції (припікання  електричним струмом) і  лазеровапоризации (лазером). Також використовують кріодеструкцію – виморожування рідким азотом. У практичній медицині ці методи застосовуються, але рідко.

Більше щадний варіант – обробка ерозії шийки матки вагінальним гелем ДефлаГин. Препарат добре переноситься, не має побічних ефектів. Відсутність тієї, що карбонізує тканин забезпечує повну епітелізацію. За рахунок чого відбувається хороший косметичний ефект – рана гоїться без рубця. ДефлаГин є препаратом першого вибору при лікуванні ерозії будь-якої етіології.

Але якщо гінеколог все-таки призначив припікання, то після процедури не рекомендується займатися  сексом 1 – 2 місяці. Оскільки при статевому  контакті  може статися повторне інфікування рани, що не зажила. Якщо причиною ушкодження шийки були грибок, ВПЧ, трихомонади, мікоплазма, гонококи, вірусом генітального герпесу, то інфекція обов’язково потрапить в матку. Виникне запалення сечового міхура, стінок матки, в складному  випадку – можуть деформуватися маткові труби. Тому секс можливий тільки після курсу лікування і за наявності  позитивної динаміки.

Чи можна користуватися презервативом

Ерозія шийки матки – це не інфекційне захворювання. Чоловік фізично не відчуває цю недугу, його здоров’ю нічого не погрожує. Презерватив більше потрібний жінці, оскільки рана є “вхідними воротами” для інфекції. Латекс захищає запалену ділянку слизової матки, перешкоджаючи попаданню бактерій і вірусів.

Презерватив потрібний також у тому випадку, якщо у жінки немає постійного статевого партнера. Или вона з якихось причин не довіряє йому.

Якщо сексуальний контакт неможливий, не слід забувати про альтернативу. Що люблять і довіряють один одному партнери використовують петинг, оральні, анальні ласки. У останньому випадку презерватив рекомендується з гігієнічних причин.

Тепер з легкістю можна відповісти на питання: чи небезпечна ерозія шийки матки для чоловіка? Ні, небезпеки для партнера немає. Займайтеся сексом із задоволенням. Якщо він безпечний і комфортний для партнерки.

Останні статті

Вагінальний гель з адсорбуючими та антиоксидантними властивостями призводить до зникнення ВПЛ-інфекції з високим ризиком і пов’язаних з онкомаркерами р16/Кі-67 патологічних цитологічних змін у шийці матки: апостеріорний аналіз підгруп, які брали участь у проспективному рандомізованому контрольованому дослідженні щодо ЦІН2 і позитивних за р16 ЦІН1
By: Виктория Ħ 16th, 2022
Нові підходи у терапії передракових станів шийки матки
By: Виктория Ħ צ 11th, 2022
DeflaGyn® Вагінальний гель Вперше -демонстрація ефективності неруйнівного місцевого лікування шийки матки у жінок, позитивних за p16/Ki-67 та hr-HPV.
By: Виктория צ Ӧ 4th, 2022
Ефективність і безпека використання абсорбувального та антиоксидантного гелю при цервікальній інтраепітеліальній неоплазії 1-го і 2-го типів, ВПЛ-інфекції з високим ризиком і за наявності маркерів p16/Ki-67: рандомізоване контрольоване дослідження
By: Виктория Ħ Ӧ 3rd, 2022

Додайте коментар