Про Рак шийки матки

Про Рак шийки матки

Згідно офіційної інформації МОЗ, рак шийки матки (РШМ) забирає життя 6 українських жінок щоденно. У 2008 році це смертельне захворювання було діагностоване у 4937 українок, більше 40% зареєстрованих випадків РШМ закінчилися летально.

РШМ є серйозною загрозою життю і репродуктивному здоров’ю жінок. З кожним роком реєструється все більше жінок дітородного віку, хворих РШМ – пік захворюваності припадає на молодих жінок 40-44 років. У всьому світі щороку більше, ніж у 500 тисяч жінок уперше діагностується РШМ і 280 тисяч жінок помирають від цього захворювання.

На сьогодні доведено, що збудником РШМ є онкогенні штами вірусу папіломи людини (ВПЧ). Багаторічні дослідження природи цього раку завершилися створенням вакцини проти онкогенних штамів ВПЧ. Важливість цього відкриття була відмічена врученням Нобелівської премії в області медицини і фізіології в 2008г. Сьогодні жінки у всьому світі мають можливість захистити себе від РШМ за допомогою регулярних профілактичних оглядів і вакцинації. Вакцина дозволяє захистити жінку від п’яти найбільш поширених штамів ВПЧ, які викликають більше 80% усіх випадків РШМ.

У Європі організовані спеціальні програми профілактичних оглядів і вакцинації, спрямовані на попередження розвитку РШМ. Завдяки таким програмам, в деяких західних країнах рівень смертності від РШМ в 2 рази нижче, ніж в Україні. В цілому, на думку експертів, програми профілактичних оглядів і вакцинації здатні запобігти 80% випадків РШМ.

Говорить ведуча українська профессорка-онкогінекологиня, зав відділом онкогінекологі Національного інституту Раку Л.И.Воробйова. Вона підкреслила, що

“Українські жінки повинні віднестися до цього захворювання з належною часткою відповідальності. Регулярні профілактичні огляди у гінеколога повинні увійти до звички кожної української жінки. Це допоможе запобігти виникненню важких запущених стадій раку.

Останні статті

Вагінальний гель з адсорбуючими та антиоксидантними властивостями призводить до зникнення ВПЛ-інфекції з високим ризиком і пов’язаних з онкомаркерами р16/Кі-67 патологічних цитологічних змін у шийці матки: апостеріорний аналіз підгруп, які брали участь у проспективному рандомізованому контрольованому дослідженні щодо ЦІН2 і позитивних за р16 ЦІН1
By: Виктория Ħ 16th, 2022
Нові підходи у терапії передракових станів шийки матки
By: Виктория Ħ צ 11th, 2022
DeflaGyn® Вагінальний гель Вперше -демонстрація ефективності неруйнівного місцевого лікування шийки матки у жінок, позитивних за p16/Ki-67 та hr-HPV.
By: Виктория צ Ӧ 4th, 2022
Ефективність і безпека використання абсорбувального та антиоксидантного гелю при цервікальній інтраепітеліальній неоплазії 1-го і 2-го типів, ВПЛ-інфекції з високим ризиком і за наявності маркерів p16/Ki-67: рандомізоване контрольоване дослідження
By: Виктория Ħ Ӧ 3rd, 2022