Лікування дисплазії шийки матки

Симптоми, різновиди і ефективне лікування при дисплазії шийки матки

За статистикою кожна третя жінка стикається з гінекологічним захворюванням яке зветься дисплазія. Кількість хворих щорічно збільшується. Небезпека захворювання полягає в тому, що у більшості випадків – воно протікає практично без симптомів. Дисплазія на ранніх стадіях не доставляє дискомфорту, не порушує якості життя. Але при цьому вважається одним з найнебезпечніших в гінекології, вимагаючих негайного лікування і постійного контролю. Регулярне відвідування гінеколога і медогляди – кращий спосіб запобігти хворобі і виявити її на ранніх термінах. Адже лікування легкої дисплазії шийки матки відбувається набагато швидше, ніж лікування дисплазії шийки важчих ступенів.

Що таке дисплазія шийки матки?

Дисплазія – це патологічні зміни слизової оболонки на клітинному рівні: на шийці з’являються атипові клітини, що втрачають чіткі контури. Іншими словами “дисплазія” – передраковий стан. І чим раніше захворювання діагностується – тим менше ризик розвитку онкології. Дисплазія шийки матки утворюється на межі цервикального каналу і шийки матки, в місці, де багатошаровий плоский епітелій переходить в одношаровий циліндричний. Група ризику – жінки репродуктивного віку.

Симптоми дисплазії шийки матки

Небезпека захворювання в тому, що без відвідування гінеколога, жінка може дізнатися про захворювання, на останніх стадіях. На 2й – 3й стадії дисплазії можуть з’явитися наступні симптоми:

 • свербіж усередині піхви
 • сильні виділення
 • біль під час статевого акту,
 • кров’яні виділення після нього
 • вагініт, непіддатливий лікуванню
 • больові відчуття супроводжуються розвитком аднекситу.

При появі хоч одного з вищеперелічених симптомів необхідно звернутися до лікаря, оскільки захворювання може швидко прогресувати в онко.

Як лікувати дисплазію шийки матки, в домашніх умовах, або в клініці, повинен вирішувати тільки фахівець. У багатьох випадках може знадобитися консультація інших спеціалістів.

Різновиди дисплазії шийки матки

Діагностування дисплазії шийки матки відбувається через забір епітелію з поверхні шийки. Він досліджується на вміст нетипових клітин. Залежно від ступені захворювання лікар обирає як лікувати дисплазію. Розрізняють:

Дисплазія першого ступеня

Практично ніколи не діагностується при огляді і у багатьох випадках проходить сама по собі. Але лікар може відмітити кольори, що насторожують зміни, і структури слизової оболонки шийки і відправити на додаткову діагностику.

Лікування дисплазії 1 ступеня. При виявленні у молодої здорової жінки дисплазії шийки матки легкого ступеня лікування, як правило, не потрібно, але гінеколог може прописати до використання вагінальний гель “Дефлагін” аби зупинити прогресування даного стану. Пацієнтка повинна відвідувати лікаря з контрольним оглядом кожні 3-6 місяців, а так само регулярно проходити кольпоскопію і цитологическое дослідження.

Дисплазія шийки матки 2 ступеня

Якщо перший ступінь діагностується украй рідко, то помірна дисплазія шийки матки (2 стадія) виявляється найчастіше. Для неї характерно:

 • виражені структурні зміни;
 • проникнення патологічного процесу на глибину 1⁄2 епітелію;
 • прогресом морфологічних змін на клітинному рівні.

Лікування дисплазії матки другого ступеню залежить від віку, репродуктивних планів і історії вашої хвороби.

Для пацієнток старше за 24-і роки з ВПЧ (+) статусом, при рецидивуючій течії або прогресії легшої форми дисплазії шийки матки (раніше) у важчу рекомендується петлева електроексцизія або конізація шийки матки.

Існуючі методи направлені лише на видалення патологічно зміненої тканини, спричиняючи травматичну дію, без впливу на етіологічний чинник захворювання.Дія вагінального гелю DeflaGyn-адсорбція, зв’язування, нейтралізація і елімінація патогенів (бактерій, вірусів, грибків, клітинних залишків і ін.). DeflaGyn знімає хронічне запалення і створює умови для саморегенерації і настання ремісії.

3 стадія дисплазії

Глибоке поширення патологічного процесу – це про важку стадію захворювання. Відзначається:

 • присутність гіперхромних ядер великого розміру,
 • поразка епітелію на 2/3 глибини,
 • максимальна вираженість структурних змін

Не варто впадати в паніку, при діагностуванні третьої стадії дисплазії. Звичайно, боротьба з хворобою в цьому випадку відрізнятиметься від лікування слабкої дисплазії. Але все виправно.

Методи лікування дисплазії шийки матки

Як лікується дисплазія шийки матки?

Вибір методів лікування залежить від ступеню розвитку захворювання, розмірів вогнищ, віку пацієнтки, наявності у неї дітей. Початкові стадії можуть вилікуватися самостійно: тільки у 1% жінок хвороба переходить в 2 і 3 стадії.

1) медикаментозне лікування дисплазії шийки матки

На ранніх етапах захворювання рекомендоване спостереження Лікування дисплазії в рівному може здійснюватися за допомогою ліків. З метою зміцнення імунітету і боротьби з вірусами призначаються препарати наступних груп : імуномодулятори, інтерферони, вітаміни, мікроелементи, особливо селен, що відіграє важливу роль в процесі регенерації слизових оболонок. Також можуть призначатися вагінальні гелі, такі як “Дефлагін”. Проте, обов’язково сходіть до лікаря за призначенням, ні в якому разі не займайтеся самолікуванням!

2) Хірургічне лікування

Хоч лікування дисплазії шийки матки без операції можливо, але в деяких випадках хірургічного втручання не уникнути. При дисплазії 2 і 3 стадії вибір робиться на користь хірургічного видалення уражених вогнищ. Метод вибирається лікарем.

Це може бути: кріодеструкція (видалення вогнища рідким азотом), конізація шийки матки, діатермокоагуляція (руйнування вогнища струмом), лазеровапоризация (руйнування вогнища струмом), радіохвильова деструкція.

3) Альтернативне лікування дисплазії шийки матки

Як не лікувати дисплазію шийки матки, а попередити? Тут варто згадати про вакцину, що отримала широке поширення, проти раку шийки матки. Вона не захищає від дисплазії, не може повністю виключити рак, проте формує імунітет відносно онкогенних ВПЧ і тим самим знижує вірогідність розвитку дисплазії і її переродження. Вакцина ставиться у будь-якому віці, але особливо рекомендована вакцинація в 10-14 і 18-25 років. Після застосування сучасних хірургічних методів лікування дисплазії шийки матки досягає 95%. Рецидиви захворювання можливі у 5-10% пацієнток як наслідок хірургічного втручання, носительства вірусу папіломи людини. Якщо своєчасно не усунути патологію, частота переродження дисплазії в рак складає 30-50%. Уникнути ускладнення можна тільки за допомогою регулярних профілактичних оглядів у гінеколога.

Існує декілька способів проведення терапії при діагностуванні даного захворювання, нерідко проводять хірургічне лікування.

Але методи та ціна лікування дисплазії шийки матки підбираються в індивідуальному порядку, та залежать від міри розвитку хвороби, віку жінки, наявності у неї дітей і інших чинників.

Останні статті

Вагінальний гель з адсорбуючими та антиоксидантними властивостями призводить до зникнення ВПЛ-інфекції з високим ризиком і пов’язаних з онкомаркерами р16/Кі-67 патологічних цитологічних змін у шийці матки: апостеріорний аналіз підгруп, які брали участь у проспективному рандомізованому контрольованому дослідженні щодо ЦІН2 і позитивних за р16 ЦІН1
By: Виктория Ħ 16th, 2022
Нові підходи у терапії передракових станів шийки матки
By: Виктория Ħ צ 11th, 2022
DeflaGyn® Вагінальний гель Вперше -демонстрація ефективності неруйнівного місцевого лікування шийки матки у жінок, позитивних за p16/Ki-67 та hr-HPV.
By: Виктория צ Ӧ 4th, 2022
Ефективність і безпека використання абсорбувального та антиоксидантного гелю при цервікальній інтраепітеліальній неоплазії 1-го і 2-го типів, ВПЛ-інфекції з високим ризиком і за наявності маркерів p16/Ki-67: рандомізоване контрольоване дослідження
By: Виктория Ħ Ӧ 3rd, 2022

Додайте коментар