Як позбавитися від ерозії шийки матки?

Ерозія це своєрідні зміни тканин епітелію. Залежно від характеру виникнення розрізняють три види цього захворювання. І якщо два з них, вимагають просто тримати питання на контролі, регулярно відвідуючи гінеколога, то третій потребує лікування.

Давайте розглянемо цей момент детальніше. Існує три різновиди цього захворювання:

  • істинна ерозія (з’являється сама по собі і сама гоїться)
  • природжена ерозія (назва говорить саме про себе, може самозаживляться)
  • псевдоерозія (возникнувшая, але не зникла ерозія)

Якщо ви власниця істинної або природженої ерозії, то вам, в принципі нічого переживати. Ці різновиди захворювання природні і вимагають тільки регулярного спостереження лікаря.

Якщо ж вам поставили діагноз “псевдоерозія”, то слід приділити більше уваги питанню, оскільки ця ерозія не гоїться сама по собі. Захворювання проходить практично безсимптомно, і проявляє себе тільки якщо виникає запальний процес.

Симптоми ерозії:

  • болі, що тягнуть внизу живота;
  • неприємні відчуття під час статевого акту і кров’яні виділення після нього;
  • свербіж і неприємний запах.

Якщо ви помітили у себе хоч один – необхідно відразу здатися лікареві, щоб позбавитися від ерозії матки найближчим часом.

Ерозія таке захворювання, яке може з’явитися практично у будь-якому віці. Чинники які впливають на її виникнення:

  • гормональні зміни в організмі
  • вікові зміни в організмі
  • ушкодження, які можуть виникнути під час статевого акту, пологів
  • запальні процеси жіночої статевої системи

Якщо вам поставили діагноз, виникає питання як позбавитися від ерозії?

Є декілька варіантів лікування, але вибір повинен робити лікар, виходячи з анамнезу пацієнта, його репродуктивної історії, планів і інших нюансів. Усі призначення відбуваються після огляду пацієнта і здачі ним необхідних аналізів.

Існують способи як позбавитися від ерозії в домашніх умовах. Сюди ми відносимо неінвазивні методи. Мова про медикаментозне лікування. На ранніх стадіях ерозії, лікар може виписати вагінальні гелі або свічки.

До методів лікування ерозії ми відносимо:

– кріодеструкцію. Пляма ерозії припікається рідким азотом. Процедура проходить досить швидко (близько 10 хвилин). Ранка після кріодеструкції гоїться близько місяця.

– радіохвильову хірургію. Руйнування ерозії відбувається за допомогою радіохвилі на неї спрямованою. Рана гоїться близько місяця і не рубцюється.

– хімічна коагуляція. Місце ерозії обробляється спеціальними препаратами, які знищують циліндричний епітелій і рана зникає.

– лазеротерапія. Найточніший метод, який дозволяє прицільно “бити” лазером в місце ерозії, з мінімальним ризиком зачепити сусідні здорові тканини. Гоїться рана після лазеротерапії місяць-півтора.

Пам’ятайте, що перш ніж займатися лікуванням ерозії – необхідно відвідати лікаря, і ні в якому разі не прибігати до самолікування захворювання. Для профілактики хвороби досить регулярних оглядів у гінеколога. Будьте здорові!

Останні статті

Вагінальний гель з адсорбуючими та антиоксидантними властивостями призводить до зникнення ВПЛ-інфекції з високим ризиком і пов’язаних з онкомаркерами р16/Кі-67 патологічних цитологічних змін у шийці матки: апостеріорний аналіз підгруп, які брали участь у проспективному рандомізованому контрольованому дослідженні щодо ЦІН2 і позитивних за р16 ЦІН1
By: Виктория Ħ 16th, 2022
Нові підходи у терапії передракових станів шийки матки
By: Виктория Ħ צ 11th, 2022
DeflaGyn® Вагінальний гель Вперше -демонстрація ефективності неруйнівного місцевого лікування шийки матки у жінок, позитивних за p16/Ki-67 та hr-HPV.
By: Виктория צ Ӧ 4th, 2022
Ефективність і безпека використання абсорбувального та антиоксидантного гелю при цервікальній інтраепітеліальній неоплазії 1-го і 2-го типів, ВПЛ-інфекції з високим ризиком і за наявності маркерів p16/Ki-67: рандомізоване контрольоване дослідження
By: Виктория Ħ Ӧ 3rd, 2022

Додайте коментар