Ерозія шийки матки у дівчат репродуктивного віку

У дівчат репродуктивного віку, які не живуть статевим життям, часто діагностують  псевдоерозію (ектопію). Цей нормальний фізіологічний стан шийки матки у жінок молодше 25 років. Причиною ушкодження епітелію є надлишок в крові жіночого гормону (естрогену). Ще один чинник виникнення ектопії – це аномалії епітелію, які виникають під час внутріутробного розвитку плоду (природжена ерозія). “Спусковим гачком” також є:

 • патології ендокринної системи;
 • інфекції, що викликають запалення (трихомонад, хламідій, вірусів герпесу, ВПЧ);
 • недоліковані эндометриты, цервіцити, аднексити;
 • порушення мікрофлори піхви (дисбактеріоз/дисбиоз піхви).

Як з’являється ектопія? На вагінальній частині матки розташований багатошаровий плоский епітелій. Поруч знаходиться цервикальний канал, який в нормі покритий циліндричним епітелієм. Якщо відбувається гормональний стрибок і естроген виділяється в кров в надлишку, то клітини виходять за межі каналу і покривають частину піхви. Ектопія зазвичай розташовується по лінії зовнішнього зіву, має яскраво-червоне забарвлення (гіперемію). Патологічна секреція з шеечного каналу і симптоми запалення відсутні.

Істинні причини псевдоерозії досі мало вивчені. Відомо, що природжені ерозії шийки матки виявляються у дітей і підлітків. Подібна патологія зникає самостійно, коли дозрівання клітин епітелію піхви і шийки матки вже закінчене.

Якщо природжена ектопія у дівчини не зникла самостійно і збереглася до статевозрілого періоду, то з часом можуть з’явитися такі ускладнення, як інфікування, запалення, виникнення плоских кондилом. Важливо: ектопія в злоякісну злоякісну пухлину не переростає.

Ектопія запущеної форми при невдалому лікуванні або його відсутності призводить до порушення менструальної і репродуктивної функції у дівчини.

Діагностика ерозії у дів

Ектопію у юних дівчат, що не живуть статевим життям, виявляють під час огляду на гінекологічному кріслі. Як правило, на початковому етапі явні симптоми ерозії відсутні. Тому патологію найчастіше виявляють випадково (під час профосмотра або після втрати невинності). Рідше обстеження проводять за бажанням пацієнтки. Після огляду гінекологом дівчина здає мазки.

Мазок з піхви допомагає лікареві виявити істинну причину ерозії : якщо порушення епітелію природжене,  то воно не викликає побоювань. Але якщо виявлені атипові клітини, то ситуація вимагає особливого контролю і курсу лікування. В цьому випадку ерозія вважається передраковим станом (дисплазія).

Без ушкодження невинної пліви проводять наступні процедури:

 1. Огляд гінекологічним дзеркалом.
 2. Кольпоскопія.
 3. Мазок на флору.
 4. ПЦР на інфекції ЗПП.
 5. Бакпосев з цервикального каналу.

Якщо є особливі медичні свідчення, то проводять хірургічну дефлорацію. Потім повторно здають:

 1. ПАП тест рідинний.
 2. Біопсію (при негативному ПАП-анализе).

Біопсія – одна з самих інформативних процедур діагностики. У дівчини відсікають маленький шматочок пошкодженого епітелію і досліджують, чи не сталося злоякісне переродження. Результат біопсії дозволяє поставити точний діагноз і визначитися з тактикою лікування.

Чи може бути ерозія у дів?

Відповідь на це питання така: так, може. Головними чинниками появи ерозії вважаються гормональний фон, лужне/нейтральне середовище піхви, зростання захворювань ШКТ, мочевыделительной системи (аднексити та ін.), кандидоз (молочниця) та ін.

Останні статті

Вагінальний гель з адсорбуючими та антиоксидантними властивостями призводить до зникнення ВПЛ-інфекції з високим ризиком і пов’язаних з онкомаркерами р16/Кі-67 патологічних цитологічних змін у шийці матки: апостеріорний аналіз підгруп, які брали участь у проспективному рандомізованому контрольованому дослідженні щодо ЦІН2 і позитивних за р16 ЦІН1
By: Виктория Ħ 16th, 2022
Нові підходи у терапії передракових станів шийки матки
By: Виктория Ħ צ 11th, 2022
DeflaGyn® Вагінальний гель Вперше -демонстрація ефективності неруйнівного місцевого лікування шийки матки у жінок, позитивних за p16/Ki-67 та hr-HPV.
By: Виктория צ Ӧ 4th, 2022
Ефективність і безпека використання абсорбувального та антиоксидантного гелю при цервікальній інтраепітеліальній неоплазії 1-го і 2-го типів, ВПЛ-інфекції з високим ризиком і за наявності маркерів p16/Ki-67: рандомізоване контрольоване дослідження
By: Виктория Ħ Ӧ 3rd, 2022

Додайте коментар