ДЕФЛАГІН®: ІННОВАЦІЙНА ТЕХНОЛОГІЯ

ДЕФЛАГІН®: ІННОВАЦІЙНА ТЕХНОЛОГІЯ
ДЛЯ БЕЗПЕЧНОГО ЛІКУВАННЯ ЕРОЗІЇ ШИЙКИ МАТКИ

Нині триває пошук нових, більше щадних методiв лікування, які не роблять травматичної дії на ткани шийки матки. Одним з таких методiв являється застосування препарата ДефлаГін®.

Анотація

Дослідження проводилося з метою визначення ефективності лікування ерозії шийки матки препаратом ДефлаГін®. Встановлено, що цей препарат має хорошу переносимість, високу эффективність, відсутність побічних дій. Відсутність карбонізаціі тканин забезпечує повну эпітелизацію, при цьому досягається хороший косметичний ефект, безрубцеве загоєння ран. На нашу думку, вагінальний гель ДефлаГін® є препаратом першого вибору при лікуванні ерозії шийки матки.

Актуальність

Нині завдяки впровадженню в клінічну практику сучасних методів обстеження і розробці раціональних схем лікування були досягнуті певні успіхи в лікуванні хворих з патологічними процесами шийки матки. Проте рак шийки матки досі займає друге місце по поширеності злоякісних новоутворень геніталій, у тому числі у жінок репродуктивного віку. Епітеліальним злоякісним новоутворенням шийки матки передують передракові зміни епітелію, які можуть розвиватися як на незміненій шийці матки, так і в області фонових процесів, одним з яких є ерозія шийки матки.

Проблема діагностики і лікування доброякісних захворювань шийки матки, зважаючи на відсутність єдиного підходу до їх класифікації, клінічної оцінки і тактики ведення породжує цілий ряд труднощів і різночитань у практичних лікарів, спонукаючи їх або до невиправданого радикалізму, або тривалого консервативного ведення пацієнток. При цьому допускається цілий ряд помилок, ведучих не лише до прогресу процесу, але і появі ускладнених форм захворювань. Зокрема, це відноситься саме до ерозій і ектопій шийки матки.

Фонові захворювання шийки матки – процеси патологічні, що протікають від початку і до кінця за своїми законами. Лікувальна тактика відносно хворих з фоновими захворюваннями шийки матки тісно пов’язана з уявленнями про причини їх виникнення. У 50-і роки виникнення ерозії і ектопії шийки матки зв’язували із запальним процесом. З метою ліквідації запального процесу, а в той же час і ектопії шийки матки, широко використали різні медикаментозні засоби в розчинах або на мазевій основі: спринцювання і ванночки з протарголом, тампони з бальзамічним лініментом по Вишнєвському. Проте ефективність медикаментозного методу лікування невелика, і за даними В.И. Бодяжиной, складає 16,7%.

Далі застосовувалися припікаючі речовини: розчин нітрату срібла, рідина Гордєєва, ваготил, концентрований розчин перманганату калію. У основі лікування припікаючими речовинами лежить хімічна коагуляція. У міру накопичення віддалених результатів лікування з’ясувалося, що ці лікарські препарати діють поверхнево, коагулюючи тільки верхній шар зміненого епітелію. При цьому, розпливаючись, препарат обпалював увесь экзоцервикс і навіть стінки піхви, що згодом сприяло розвитку проліферативних процесів. Усе це робило не прийнятним застосування цього препарату в роботі практикуючого лікаря.

Упродовж тривалого часу відбувається пошук найбільш оптимального і ефективного методу лікування патології шийки матки. Проте історично склалося, що усі методи спрямовані тільки на видалення патологічно зміненої тканини на экзоцервиксі, без дії на етіологічний чинник захворювання. Так, в 50-60-і роки тривало існуючі ектопії (псевдоерозії) шийки матки розглядали як передракові захворювання, що вимагають радикального лікування. З метою профілактики раку шийки матки почалося широке застосування променевої терапії. Проте променева терапія завдала набагато більшої шкоди, що перевершує ризик виникнення злоякісного процесу : у більшості жінок спостерігалися безповоротні зміни тканин. Це порушення епітелізації і трофіки слизової оболонки шийки матки, у 60% хворих – фіброз і гіаліноз сполучно-тканої основи шийки матки. У багатьох жінок розвивалися ректиты, цистити, порушення менструальної і репродуктивної функції, у 48,8% наставала аменорея, 38,2% – атрофія матки, атрезія піхви.

З розвитком нових технологій в медицину все активніше впроваджуються физико-хірургічні методи лікування. Одними з таких методів є діатермокоагуляція і діатермоконізація. Одужання після діатермохірургічного лікування настає у 76,7-97,0% хворих. Проте, маючи високу ефективність, цей метод багатий безліччю ускладнень, що пов’язано з дією электричного струму на  підлягаючі тканини. Так, за даними різних авторів, частота ускладнень досягає 6,2-50,0%, до них відносяться:
– кровотечі (15%), що виникають у момент відторгнення струпа;
– стеноз і стриктури цервикального каналу (40%);
– утворення грубих рубців, кровотечі (30%);
– ендометріоз шийки матки (46-55%);
– субепітеліальні гематоми (80%);
– загострення запальних захворювань придатків.

Окрім цих ускладнень після діатермохірургічного методу лікування можуть виникати порушення репродуктивної функції пацієнток. Так, безпліддя після проведеного лікування діагностується у 3% пацієнток, що обумовлено порушенням анатомофункціональної цілісності шийки матки. Багато дослідників рекомендують вагітних з діатермокоагуляцією в анамнезі виділяти в групу особливого ризику по родовому травматизму, що обумовлено утворенням грубих рубців на шийці матки у пацієнток після діатермохірургічного лікування.

Певні успіхи в лікуванні доброякісних захворювань шийки матки були досягнуті у зв’язку з впровадженням в лікувальну практику кріодеструкції. Важливими достоїнствами цього методу є безболісність і безкровність маніпуляції, відсутність склеротичних і атрофічних процесів шийки матки. На відміну від діатермолікування,кріодеструкція не впливає на процес розкриття шийки матки в пологах. Проте, за літературними даними, жінки з конізацією шийки матки за допомогою кріохірургічного ножа в анамнезі схильні до загрози передчасних пологів.

До фізико-хірургичних методів лікування патологічних станів шийки матки також відноситься лазерна хірургія. Частота рецидивів доброякісних захворювань шийки матки після лікування лазером досягає 17-66,7%.

Останнім часом знайшов широке застосування метод радіохірургії. Свідченням до радіохвильового методу лікування є доброякісні захворювання шийки матки, протипоказанням – наявність кардіостимулятора у пацієнток.

Таким чином, нині триває пошук нових, більше щадних методів лікування, які не чинять травматичної дії на тканини шийки матки. Одним з таких методів є застосування препарату ДефлаГін®.

Мета Дослідження

Визначення ефективності лікування ерозії шийки матки препаратом ДефлаГин®.

Склад Препарату

Активні речовини: діоксид кремнію – 10 мг, лимонна кислота – 24.8 мг, селеніту натрію – 0.83 мг, селен, еквівалент – 0.25 мг.

Допоміжні речовини: вода, гідроксиетилцелюлоза, сорбат калію, бензоат натрію.

Механізм Дії

Високодисперсні микронизированные частки діоксиду кремнію абсорбують патогенні чинники (бактерії, віруси, клітинні залишки), що викликають патологічні зміни, з поверхні шийки матки. Після цього компоненти вагінального гелю зв’язують патогенні чинники і перешкоджають їх поширенню. Абсорбовані і пов’язані патогенні чинники нейтралізуються завдяки антиоксидантним властивостям біологічно активного селену і запатентованого з’єднання селеніту натрію з лимонною кислотою. Звільнення епітелію шийки матки від патогенних чинників сприяє настанню ремісії і його відновленню.

Матеріали і Методи

Методика застосування вагінального гелю ДефлаГин® полягає в щоденній аплікації 5,0 мл гелю інтравагінальний упродовж трьох менструальних циклів. Перерва в лікуванні рекомендується впродовж трьох перших днів початку менструації.

Під наглядом і лікуванням знаходилася 21 пацієнтка у віці від 18 до 35 років, середній вік склав 28,4 року. Усім пацієнткам проводилося комплексне клінічне обстеження: з’ясування скарг, збір анамнезу, загальний і спеціальний огляд, бактеріологічні і бактеріоскопії дослідження, розширена кольпоскопія до початку і в динаміці лікування.

Результати

Під час проведення лікування препаратом ДефлаГін® відзначалася хороша переносимість і відсутність побічних ефектів. На відміну від традиційних методів лікування ерозії шийки матки при застосуванні гелю ДефлаГін® не відзначалося кров’яних виділень, утворення струпів на епітелії шийки матки, дискомфортних відчуттів.

Через 4 і 8 тижнів після початку лікування усім пацієнткам проводилася кольпоскопія, при якій на шийці матки відзначалася епітелізація багатошаровим епітелієм. Через 12 тижнів після застосування гелю ДефлаГін® при контрольній кольпоскопії у 21 (100%) пацієнтки відмічено повне загоєння в структурі епітелію эктоцервікса.

Таким чином, за даними кольпоскопії після інтравагінального застосування гелю ДефлаГін® через 12 тижнів спостерігалося повне одужання у 100% пацієнток.

Висновки

Препарат ДефлаГін® має хорошу переносимість, високу ефективність, відсутність побічних дій. Відсутність карбонізації тканин забезпечує повну епітелізацію, при цьому досягається хороший косметичний ефект, безрубцеве загоєння ран.

Автор: ПАТСАЄВ Т.А.,
доктор медичних наук, завідувач II акушерським відділенням, Науковий центр акушерства гінекології і перинатології, Алмати
Джерело: журнал «Врачебная практика», января, 2017

Останні статті

Вагінальний гель з адсорбуючими та антиоксидантними властивостями призводить до зникнення ВПЛ-інфекції з високим ризиком і пов’язаних з онкомаркерами р16/Кі-67 патологічних цитологічних змін у шийці матки: апостеріорний аналіз підгруп, які брали участь у проспективному рандомізованому контрольованому дослідженні щодо ЦІН2 і позитивних за р16 ЦІН1
By: Виктория Ħ 16th, 2022
Нові підходи у терапії передракових станів шийки матки
By: Виктория Ħ צ 11th, 2022
DeflaGyn® Вагінальний гель Вперше -демонстрація ефективності неруйнівного місцевого лікування шийки матки у жінок, позитивних за p16/Ki-67 та hr-HPV.
By: Виктория צ Ӧ 4th, 2022
Ефективність і безпека використання абсорбувального та антиоксидантного гелю при цервікальній інтраепітеліальній неоплазії 1-го і 2-го типів, ВПЛ-інфекції з високим ризиком і за наявності маркерів p16/Ki-67: рандомізоване контрольоване дослідження
By: Виктория Ħ Ӧ 3rd, 2022

Додайте коментар