Чи впливає ерозія шийки матки на зачаття

Ерозія шийки матки – це ушкодження клітин епітелію, виразка вагінальної частини шийки матки. Пошкоджені клітини чітко відрізняються від нормальної слизової оболонки. При огляді за допомогою гінекологічного дзеркала добре помітна ділянка яскраво-червоного кольору (гіперемія) навколо зовнішнього зіву шийки матки.

Поверхня епітелію руйнується з ряду причин:

  1. Запалення (герпетичного, вірусного походження).
  2. Травми (хімічними контрацептивами).
  3. Невміле спринцювання.

Виразка може виникнути також при раку. Щоб з’ясувати характер ерозії, потрібний регулярний цитологический і кольпоскопический контроль (1 раз на місяць). Останнє обстеження і біопсію бажано зробити через 3 – 4 місяці після пологів.

Шийку матки оглядають спеціальним збільшувальним приладом (кольпоскопом), схожим на мікроскоп на штативі. Сьогодні цей прилад є практично в кожній районній поліклініці.

Щоб поставити діагноз, гінеколог проводить ряд процедур і робить:

  • мазок на флору;
  • кольпоскопію;
  • біопсію патологічної ділянки.

У жінки відсікають крихітний шматочок пошкодженого епітелію і досліджують, чи не сталося злоякісне переродження. Результат біопсії дозволяє поставити точний діагноз і визначитися з тактикою лікування.

Чи впливає ерозія на зачаття

Багато жінок цікавляться тим, чи можна завагітніти при ерозії. Ні, порушення цілісності епітелію ніяк не впливає на репродуктивну функцію. Ерозія не перешкоджає процесу запліднення. Часто жінка дізнається про діагноз після чергового огляду у гінеколога, коли стає на облік по вагітності.

Негативний ефект впливу ерозії

Попри те, що ерозія не заважає зачаттю, вона може викликати ускладнення вагітності. Річ у тому, що ділянка пошкодженого епітелію є “вхідними воротами” для інфекції, яка може негативно позначитися на розвитку плоду. Окрім цього, виразка – це “слабке місце”, яке може стати зоною розривів тканин під час важких пологів (особливо, якщо дитина великого розміру). Саме тому лікарі-гінекологи рекомендують пройти консервативне лікування ерозії до пологів – на етапі планування вагітності. Наприклад, застосування гормональних препаратів забезпечує лікувальний ефект у пацієнток з доброякісними захворюваннями шийки матки.

Якщо патологія виявлена вже під час виношування дитини, то швидше за все лікар-гінеколог порадить відкласти терапію до кращих часів і пролікуватися після народження малюка. Виключенням служить випадок, коли ризик перевершує користь: до ерозії приєдналася інфекція, при цьому запальний процес прогресує. Тут відмінний ефект дасть кріодеструкція. Були проведені клінічні спостереження за участю 248 жінок у віці від 19 до 45 років з гіпертрофією і деформацією шийки матки. Оцінювався стан дітородної і менструальної функції учасниць. Цитологические, бактеріологічні, гістологічні дослідження довели, що метод диатермокриодеструкции не робить негативного впливу на дітородну функцію жінки, а у ряді випадків – навіть нормалізує її роботу. Мікрофлора піхви (біоценоз) відновлюється, здатність репродуктивного тракту чинити опір інфекції – збільшується. Лікування деформації шийки матки за допомогою вищеописаного методу усуває цервикальну недостатність – чинник, що перериває течію вагітності.

Ерозія шийки матки впливає на зачаття?

Итак, резюмуємо. Шийка матки виконує важливі завдання – є бар’єром на шляху інфекції у верхні відділи геніталій (матку, придатки) і бере участь в процесі запліднення. Її поверхня може бути пошкоджена з різних причин, як у жінок, що не народжують, так і у молодих мам. Проте наявність ерозії на можливість зачаття ніяк не впливає, хоча є чинником ризику – викидня або розриву шийки матки під час пологів. Окрім цього, усі доброякісні захворювання шийки матки сприяють виникненню онкології. Але лікування ерозії є і воно ефективне.

Останні статті

Вагінальний гель з адсорбуючими та антиоксидантними властивостями призводить до зникнення ВПЛ-інфекції з високим ризиком і пов’язаних з онкомаркерами р16/Кі-67 патологічних цитологічних змін у шийці матки: апостеріорний аналіз підгруп, які брали участь у проспективному рандомізованому контрольованому дослідженні щодо ЦІН2 і позитивних за р16 ЦІН1
By: Виктория Ħ 16th, 2022
Нові підходи у терапії передракових станів шийки матки
By: Виктория Ħ צ 11th, 2022
DeflaGyn® Вагінальний гель Вперше -демонстрація ефективності неруйнівного місцевого лікування шийки матки у жінок, позитивних за p16/Ki-67 та hr-HPV.
By: Виктория צ Ӧ 4th, 2022
Ефективність і безпека використання абсорбувального та антиоксидантного гелю при цервікальній інтраепітеліальній неоплазії 1-го і 2-го типів, ВПЛ-інфекції з високим ризиком і за наявності маркерів p16/Ki-67: рандомізоване контрольоване дослідження
By: Виктория Ħ Ӧ 3rd, 2022

Додайте коментар